Bu yazı serisinde üniversitede geçirdiğim her senenin sonunda dönüp geriye bakıyor ve etkilendiklerimi paylaşmaya çalışıyorum. Geçtiğimiz iki seneyi yazdığım için mutluyum. Anı biriktirmeyi seven tarafım, hatta itiraf etmeliyim, bu konuda takıntılı tarafım ile çok memnunuz. Sık sık omzumu pat patlıyorum bu konuda. Arada siz de kendi omzunuzu pat patlamayı unutmayın.

  • Tutku duyduğun konular hakkında insanların fikirlerini al, geri dönüşleri değerlendir ama son kararı kendin ver. Keyif aldığın her an, hep aklında olsun.
  • Bir…

How much do you think society affects you, directs you? So, are the consequences of this orientation good or bad? How can we notice that? In all areas of life, there are communities in which we are located, where we feel we belong, or where we think we are excluded. Well, how it all started?

It is a system that provides goods and services to meet the needs of customers in the best way, in a specialized manner. Low-cost production is targeted, while at the same time personalized, flexible products are offered. It is aimed to meet the needs of end users when developing products. The whole process is flexible and advanced by keeping pace with innovations. This process is successfully implemented in many different sectors.

Aslında hedefim Ocak ayı sonunda paylaşmak ve her ay bu listeyi sürdürmekti. Ancak bi tık sorumsuz davranmışım ve öylece kalmış. Kısacası unutmuşum. Notlarımda boynu bükük listeyi görünce içime sinmedi.

Önemli olan katılmaktı diyor ve yılın dördüncü ayına girerken teee ilk ayında etkilendiğim şeylerin notlarını paylaşıyorum. Keyifli okumalar!

2020'de kendimle çok baş başa kaldım. ekranlarla ve klavyeyle barıştım. analog ruhumu besledim, kağıda kaleme de sarıldım. her sene bir şeyler hedefliyorum. kendime karşı emir kipiyle konuşup, uzun listeler oluşturuyorum. bu sene böyle olmaması gerektiğini fark ettiğim, kendimi öğrenmeye başladığım bir yıl oldu. şimdi yeni yıldan bir şeyler dileyeceğim. emir kipinden uzak ve daha anlayışlı bir şekilde rutin kazanmayı deneyeceğim.

her yeni başlangıçta olduğu gibi bu sene de pek çok karar alacağız. gözlemlediğim kadarıyla hedef belirlemeye çoktan başladık… benim de aldığım bazı kararlar var. ilkini de şu an gerçekleştiriyorum: düzenli blog yazılarıyla deneyimlerimi aktarmak.

Her fırsatta ve her konuda kendine anı bırakmayı seven biri olarak, ilk senemi yazmışım e o zaman ikinci senemi de ekleyeyim; her sene yazarım güzel bir serim olur diyor ve anlatmaya başlıyorum.

Ses getiren bir olay olduğunda, merak ettiğimiz konularda ya da sadece gülmek istediğimizde aklımıza ilk gelen sosyal medya platformu: Twitter!

Photo by Sara Kurfeß on Unsplash

Gelelim Twitter’ın hikayesine…

Photo by bonneval sebastien on Unsplash

didem

interested in entrepreneurship, branding, marketing, psychology and neuromarketing

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store